build a site for free
Medihak2
uyku testi fiyat
uyku testi nedir

Uyku Testi Nedir?

Uyku apnesi, kısaca uykuda solunum durması, azalması, zorlanması yada beynin nefes alma sistemini durdurmasıdır. Öncelikle uyku apnesi yaşayan hasta; uykusunu yeterli ve düzenli olarak alamadığı için sabah kalktığı zaman ciddi bir bitkinlik, yorgunluk hali yaşar. Hasta uykusunu tam alamaz buna bağlı olarak sinirli olma, konsantre olamama durumlar da kendini gösterir. Ciddi baş ağrısı yakınmaları vardır gece boyunca sık sık idrara çıkma söz konusudur. Uygunsuz yerlerde uyuma vardır bu da hastanın iş ve okul performansını ciddi oranda azaltır.
Horlama ve uyku bozukluklarının kesin tanısında altın standart, gece uykusu sırasında yapılan polisomnografidir. Polisomnografi ile uyku sürecince hastanın beyin dalgaları, solunumu, kas ve kalp aktivitesi ve göz hareketleri gibi birçok parametre incelenir ve hastalıkların tanısı konur.
Horlama ve uyku bozukluğu olan hastalar KBB ve NÖROLOJİ ve GÖĞÜS HASTALIKLARI polikliniklerine baş vurmalıdırlar.
Gerekli görülmesi halinde, uyku laboratuarında bir gece yatırılarak tetkikler yapılır. Gece boyunca teknisyenlerin yaptıkları kayıt (Polisomnografi) daha sonra uzmanlarca değerlendirilerek tanı konur.
Yapılmış olan muayene ve tetkiklerin sonuçları ile birlikte değerlendirilerek tedavi planlanır. Tedavi genel önlemler, cerrahi, ağız içi aparatlar veya pozitif havayolu basıncı tedavisi şeklinde uygulanır.

Evde Veya Hastanede Yapılan Uyku Testi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sayfamızı Paylaşmak İçin.

  1. Uyku testi yaptırmak için hastaneden randevu almak ve süreçleri takip etmek uzun süreler alabilir.
  2. Hastanede yapılacak uyku testi randevunuza geç kalabilir, zamanınızı planlamada sorun yaşayabilirsiniz. Evde olmak bu nedenle avantaj sağlar.
  3. Evde yapılan uyku testi, kendi evinizin ve yatağınızın konforu, uygulamanın kolaylığı ve mahremiyetinizin korunması açısından size özeldir.
  4. Evde yapılan uyku testinin maliyeti ile hastanede yapılan uyku testi maliyeti arasında önemli bir fark yoktur.
uyku testi ornek
uyku testi ornek2

Adres

Hakkı Yeten Cad. No :11 Kat:2 Terrace İş Merkezi
Fulya- Şişli

Çalışma Saatleri

Hergün 08:00 - 23:59


Telefon İletişim

Hakan KAYA
+90 506 492 0814

Haberdar Olmak İçin!

Yeniliklerden Bilgi almak isterseniz mail adresinizi yazabilirsiniz.

whatsapp